by Miroslava Strháková © Webdesing

Copyright © 2019

Jazzové trio Ondřej Štveráček – Vladimír Kostadinovič – Milan Nikolič je medzinárodná jazzová formácia troch veľkých mien a veľkých jazzových postáv na európskom a medzinárodnom jazzovom nebi. Absolvovali spolu množstvo koncertov a všade získali obdiv, ocenenie a vynikajúce kritiky divákov a odborných médií. Ich skvostný moderný jazz hraný v triu bez akordického a harmonického nástroja je plnohodnotný a naplno vyťažený s dostatkom priestoru pre súhru, technicky brilantné sóla a vzájomnú jazzovú komunikáciu.

Účasť Tria v programe Jazz festivalu Špania Dolina ´2019 je prísľubom veľkého jazzového zážitku!


Ondřej Štveráček , vynikajúci český tenorsaxofónista, sa narodil 3. novembra 1977, v Moste(CZ). Začal sa učiť a hrať na klarinet keď mal 10 rokov, neskôr prešiel na tenor saxofón. Ako 15- ročný vstupuje do Big Bandu Litvínov, kde v roku 1995 získal cenu za najlepšieho sólistu v súťaži Czech Band Big Band. V roku 1998 sa presťahoval do Prahy, študoval na Konzervatóriu Jaroslava Ježka a začal hrať v pražských jazzových kluboch s českými špičkovými jazzovými hráčmi. V roku 2003 finalista prestížnej medzinárodnej jazzovej súťaže Hoeilaart v Belgicku. Od roku 2006 je členom legendárnej skupiny GUSTAV BROM Big Band, MATUŠ JAKABČIC CZ / SK Big Band, EAST-WEST EUROPEAN JAZZ ORCHESTRA. Debutový album „ONDŘEJ ŠTVERÁČEK QUARTET - WHAT´S OUTSIDE“ bol nominovaný ako BEST JAZZ ALBUM 2010 a druhý album „FORM“ bol vybraný ako JEDEN Z TRI BEST JAZZ ALBUMS 2013 jazzovými kritikmi. V priebehu rokoch sa však vo Štveráčkovej hre neodbytne derie na povrch jeho vlastná hudobnícka osobnosť, z čoho ťaží on sám, aj jeho poslucháči.

Vladimír Kostadinović, bubeník (ocenený v Tuscia v Jazz Italy, Jimmy Woode Competition), kapelník, skladateľ a aranžér je jedným z najžiadanejších bubeníkov európskej jazzovej scény, začal svoje hudobné vzdelanie ako päťročný, keď začal študovať klasický akordeón. Na bicie začal hrať profesionálne vo veku jedenástich rokov. Bubny boli vždy jeho skutočnou láskou a vášňou. Vladimir sa radí medzi bubeníkov, ktorí sú všestranní a otvorení pre mnohé štýly hudby. V auguste 2009 bol pozvaný na vystúpenie s majstrom organu Tony Monakom. Počas tejto doby Vladimir tiež tvoril vlastné kvarteto s Jimmy Greene, Danny Grissett a Matt Brewer, ktorý predstavoval svoje vlastné skladby. V roku 2009 s kapelou odišiel do štúdia v New Yorku a nahral svoje CD „KURZ PODUJATÍ“. Krátko potom nastúpil do skupiny Antonio Farao Trio, s ktorou v súčasnosti hrá a cestuje po celej Európe.

Milan Nikolić, narodený v roku 1973 v Srbsku v Kruševaci, sa začal venovať hudbe vo veku 17 rokov, hral rythm&blues v miestnych kapelách. V roku 1993 sa presťahoval do Belehradu, kde hral v skupine Hush. V roku 1996 sa presťahoval do Grazu v Rakúsku, kde študoval na Univerzite umenia. Počas štúdií a po jeho štúdiách (2003) sa podieľal na jazzovej scéne s mnohými skvelými jazzovými hudobníkmi, ako sú Benny Golson, Curtis Fuller, Billy Hart, Johnathan Blake, Vincent Herring, Eric Alexander, Kirk Lightsey, Jim Snidero, Walt Weiskopf, Harold Mabern, Antony Wonsey, Seamus Blake, Sheela Jordan a iní.
Od roku 2012 pôsobí ako basgitarista na Hudobnej fakulte v Belehrade.


Obsadenie :


Ondřej Štveřáček (CZ)   – tenor / soprán saxofón

Vladimír Kostadinović (SRB)  – bicie

Milan Nikolić (SRB)    – kontrabas

I TRIO ŠTVERÁČEK-NIKOLIČ-KOSTADINOVIČ